Announcements & Documents

Vali Recep Yazıcıoğlu’nun Rusya’da şirket kurduğunu biliyor muydunuz?
Other
9/19/2023

Vali Recep Yazıcıoğlu’nun Rusya’da şirket kurduğunu biliyor muydunuz?

İlgili gazete haberi için bkz:

Seda Batur, Vali Recep Yazıcıoğlu’nun Rusya’da şirket kurduğunu biliyor muydunuz?, Hürsöz Gazetesi, 18.09.2023, https://www.hursozgazetesi.com/rahmetli-vali-recep-yazicioglunun-rusyada-sirket-kurdugunu-biliyor-muydunuz

Vali Recep Yazıcıoğlu’nun Rusya’da ....pdf Creative Commons License

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Lisansüstü Öğrenci Kongresi 2023 Programı Açıklandı
Announcement
6/10/2023

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Lisansüstü Öğrenci Kongresi programı açıklandı. Programa erişim için Bkz:

izu-lisansüstü-öğrenci-kongresi-202....pdf Creative Commons License

Rusya'dan Türk Öğrencilere Rekor Burs: Toplamda 250 lisans, yüksek lisans, doktora, uzmanlık ve dil bursu
Announcement
4/27/2023

Rusya'dan Türk Öğrencilere Rekor Burs: Toplamda 250 lisans, yüksek lisans, doktora, uzmanlık ve dil bursu

Uzun zamandır Türk öğrencilere verilen bursları askıya alan Rusya, bu dönem toplamda 250 (lisans, yüksek lisans, doktora, uzmanlık ve dil bursu) kontenjan açıklamış. Deprem şokunu yaşadığımız döneme geldiğinden olsa gerek ilan tarihlerini geç gördüğüm bu eğitim fırsatının önümüzdeki yıl için akılda tutulması gerektiğini not etmekte yarar var.
 Bkz: 
https://mnergiz.blogspot.com/2023/04/rusyadan-turk-ogrencilere-rekor-burs.html

04094428_BaYvuru_proseduru.docx Creative Commons License

İngilizce İş Yazışmaları Online Eğitimi
Announcement
3/14/2023

Yeni Nesil İşletme Okulu İSO Akademi kapsamında İngilizce mail yazarken kullanılabilecek teknikler hakkında detaylı bilgiye sahip olacağınız, İngilizce İş Yazışmaları Online Eğitimi ile ilgili detaylı bilgi ve kayıt için: https://eoda.iso.org.tr/Seminer/SeminerDetay?seminerKodu=EGT3023&AspxAutoDetectCookieSupport=1

TİTİA VE KTÜ İİBF İŞLETME BÖLÜMÜ MEZUNLARI İLE TECRÜBE PAYLAŞIMI DAVETİ
Announcement
1/8/2023


Trabzon İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi (TİTİA) ve Karadeniz Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü mezunlarının öğrencilik dönemi ve çalışma hayatı hakkında söyleşi vb. tecrübe paylaşımı yapmak istemeleri halinde muhammetnegiz@ktu.edu.tr e-posta adresinden irtibata geçmeleri rica olunur. 

Öğrencilik dönemine dair fotoğraf, yıllık ve dergi gibi dokümanların fotoğraflarını da yukarda paylaşılan e-posta adresi üzerinden gönderebilirsiniz. Bu dokümanları posta ile göndermek istemeniz halinde "Muhammet Negiz, Karadeniz Teknik Üniversitesi İİBF İşletme Bölümü, No: 410 Ortahisar/Trabzon" adresine gönderebilirsiniz. 


TÜBİTAK 2237 Eğitim Etkinliği “Uygulamalı Tarihyazımı Okulu: Tarihyazımında Sorunlar ve Çözüm Önerileri Eğitimi II"
Announcement
12/26/2022

TÜBİTAK 2237 Eğitim Etkinliği “Uygulamalı Tarihyazımı Okulu: Tarihyazımında Sorunlar ve Çözüm Önerileri Eğitimi II"

TÜBİTAK 2237 Eğitim Etkinliği “Uygulamalı Tarihyazımı Okulu: Tarihyazımında Sorunlar ve Çözüm Önerileri Eğitimi II" aday katılımcı başvuru formu


TÜBİTAK BİDEB 2242 Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmaları
Announcement
12/9/2022


TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı (BİDEB) tarafından, ülkemizin bilim temelli bilgi ve teknoloji üretimi ile Milli Teknoloji Hamlesine ve bunun için ihtiyaç duyulan nitelikli insan kaynaklarının gelişimi süreçlerine katkı sağlamak amacıyla tasarlanan bu programın hedefi, üniversitelerde öğrenim görmekte olan ön lisans ve lisans öğrencilerini, projeler yoluyla araştırma yapmaya teşvik etmektir.

Söz konusu yarışmanın 2022-2023 dönemine ilişkin çağrı duyurusu ve proje rehberi yayınlanmıştır.

Söz konusu yarışmanın başvuruları, çağrı duyurusunda belirtilen tarihlerde BİDEB Başvuru ve İzleme Sistemi üzerinden alınacaktır.

Başvuru Tarihleri: 18 Ekim 2022 – 2 Ocak 2023 Pazartesi saat 17:30

Üniversite seviyesinde öğrenim gören tüm öğrencilerimizi sürece katılmaya davet ediyoruz.

 Not: Önceki yıllarda yarışmanın bölge ve final aşamasına katılan ve bu aşamalarda ödül alan projelerin özetlerine "2242.tubitak.gov.tr" adresinden ulaşılabilmektedir.

 Proje yazım şablonuna ulaşmak için tıklayınız.

                 


Türkiye İnovasyon Haftası (12-13 Aralık 2022)
Announcement
12/7/2022

Türkiye'nin en kapsamlı inovasyon etkinliği; "İnovasyonun Yeni Yüzyılı" teması ile 3 yılın ardından bu yıl tekrar fiziksel olarak 12-13 Aralık tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi'nde inovasyon meraklıları ile buluşuyor.

Türkiye İnovasyon Haftası; global şirketlerin üst düzey yöneticilerinden, inovasyonun fikir liderlerine, akademisyenlerden öğrencilere, Türkiye’nin önde gelen şirketlerinin yöneticilerinden kamunun en üst düzey temsilcilerine kadar inovasyona dokunan tüm paydaşları bir araya getiriyor.

Farklı ve yeni fikirleri geliştirerek bunları uygulamak anlamına gelen "inovasyon" kavramı ile sürekli gelişimi misyon haline getiren Türkiye İhracatçılar Meclisi, yöntemlerinde gösterdiği gelişim ve trend izleyici değil belirleyici olma atılımı ile değişimi kucaklayan bir konuma yerleşmiştir. Bu yaklaşım İnovasyon Haftası'nda bir dönüşümü ifade etmektedir. İnovasyon haftası dönüşüyor, Türkiye inovasyonla yükseliyor! 


İki Günlük Etkinlik Takvimini Hemen İnceleyebilirsiniz

Bora Özkent, Frank Mattes, Prof.Dr.Temel Kotil ve daha fazlası

Alanında Yetkin İsimler, Paneller, Projeler ve Yenilikleri Görebilirsiniz

TÜBİTAK 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı Kabul Edilen Projeler
Announcement
11/30/2022

TÜBİTAK 2209-a Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme  Programı

TÜBİTAK 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı Destek Almaya Hak Kazananlar (İşletme-İktisat-Kamu Yönetimi-Uluslararası İlişkiler vb.) öğrencilerimize fikir vermesi amacıyla ekte paylaşılmıştır. 

Yararlı olmasını dilerim.

Ayrıca Bkz:

TÜBİTAK 2209A Üniversite Öğrenciler....pdf Creative Commons License

“1 Milyon İstihdam” projesi
Announcement
11/13/2022

Resim

Hazine ve Maliye Bakanlığı Bilgi Teknolojileri Genel Müdürlüğü sahipliğinde Bilgi Teknolojileri alanında kariyer sahibi olmak isteyen vatandaşların özgeçmişlerinin oluşturulması kapsamında “1 Milyon İstihdam” projesi geliştirilmiştir.

KOSGEB Girişimcilik Eğitimi (Sertifikalı ve Online)
Announcement
10/26/2022

KOSGEB  Girişimcilik Eğitimleri


KOSGEB uzaktan eğitim sisteminde Girişimcilik eğitimi, kendi işini kurmak isteyen girişimcilerin bir iş modeline dayalı olarak kuracağı işletmelerin başarı düzeylerini artırmak amacıyla düzenlenen eğitim programıdır.


Geleneksel Girişimcilik Eğitimi için linke tıklayınız: https://lms.kosgeb.gov.tr/login/login_page/index.html

İleri Girişimcilik Eğitimi için linke tıklayınız: https://lms.kosgeb.gov.tr/login/login_page/index.html

Sistem Kullanım.pdf Creative Commons License

Teknofest 2023 Teknoloji Yarışmaları Başvuruları Başlıyor
Announcement
10/26/2022

"Ayakları yere basmayan tek festival TEKNOFEST heyecanı başlıyor! Dünyanın en büyük teknoloji yarışmalarının gerçekleştirileceği TEKNOFEST 2023 Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’ne hazır mısın?

Cumhuriyetimizin 100. yılında, medeniyetlerin başkenti İstanbul’da 30 Nisan - 6 Mayıs 2023 tarihlerinde gerçekleştirilecek TEKNOFEST 2023’ün Teknoloji Yarışmaları için başvurular açıldı!

Uzay ve havacılıktan, sağlık ve yazılıma, ulaşım sistemlerinden tasarım ve eğitime, çevre ve tarım teknolojilerine kadar birbirinden çeşitli ve tamamı geleceğin odak alanlarında kurgulanmış yarışmalar seni bekliyor.

Her eğitim seviyesinden öğrencilerin, mezunların ve profesyonellerin katılabileceği yarışmalarda ön elemeyi geçen takımlara 30 Milyon TL’den fazla malzeme desteği ve finale kalan takımlara ulaşım-konaklama desteği sağlanacak, dereceye giren takımlara ise 13 Milyon TL’den fazla para ödülü verilecektir.

Detaylar ve Başvuru: www.yetenekkapisi.org Duyurular sayfasında!

Son Başvuru Tarihi: 20 Kasım 2022"

www.yetenekkapisi.org 

İŞKUR'DAN STAJ İMKANI
Announcement
9/24/2022

hero
🧭Türkiye İş Kurumu staj portalı hizmetini hayata geçirmiş. 🔶Kayıt ve başvuru için: staj.iskur.gov.tr