Announcements & Documents

Kariyer Yolunda Bir Adım Daha Atman İçin DOKKAF'24 Seni Bekliyor!
Announcement
12/8/2023

Doğu Karadeniz Kariyer Fuarı - DOKKAF’24, 8-9 Ocak 2024 tarihlerinde Trabzon Teknoloji Geliştirme Bölgesi, Biyoteknoloji ve İnovasyon Merkezi (Biyoinovas) binasında gerçekleşecek. Fuara katılmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

1. Yetenek Kapısına Kaydol

2. Profilini Tamamla

3. DOKKAF'24 Başvurusu Yap

4. İlgini Çeken Etkinliklere Başvur

5. E-Posta Adresine Gelen Karekodla Fuara Katıl

Ayrıntılı bilgi için Doğu Karadeniz Kariyer Fuarı web sayfasını inceleyebilirsiniz.

https://www.ktu.edu.tr/dokkaf/dokkaf24genelbilgiler

Fuara katılan kurum ve kuruluşları aşağıdaki link aracılığıyla takip edebilirsiniz.

https://www.ktu.edu.tr/dokkaf/katilimcilar 


Proje Bursiyeri Olmak İsteyen Öğrencilerimizin Dikkatine! 2247-C Stajyer Araştırmacı Burs Programı (STAR) Başvuruları Başladı! (Son Başvuru: 11 Aralık 2023)
Announcement
12/6/2023

2247-C Stajyer Araştırmacı Burs Programı (STAR) ile lisans öğrencileri; TÜBİTAK Merkez ve Enstitülerinde yürütülen projeler, TÜBİTAK tarafından desteklenen araştırma projeleri veya Yükseköğretim Kurulu'nun araştırma üniversitelerine yönelik başlattığı Araştırma Üniversiteleri Destek Programı (ADEP) tarafından desteklenen araştırma projelerinde görev alarak araştırma ekosistemine dahil olabiliyor.

Star Programı 2023 yılı çağrısı kapsamında 1410 proje için bursiyere ihtiyaç duyulmaktadır. Bu projelerin 1161'i TÜBİTAK tarafından desteklenen projeler, 143'ü YÖK ADEP projeleri ve 106'sı TÜBİTAK Enstitülerinde yürütülen projelerdir. Bu projelerde bursiyer olarak görev almak isteyen lisans öğrencilerimiz 13 Kasım 2023 (Saat:20.00)-11 Aralık 2023 (Saat:17.30) tarihleri arasında BİDEB Başvuru İzleme Sistemi (https://ebideb.tubitak.gov.tr/giris.htm) üzerinden başvuru yapabilir. Bursiyer olarak başvuru yapılabilecek projelerin listesi ve program çağrı metni STAR Proje Portalında (https://star.tubitak.gov.tr/) yer almaktadır.Yarışma! Türkiye Yüzyılında Ekonominin Lokomotifi Olarak İhracatın Artırılması (Son Başvuru: 29 Şubat 2024)
Announcement
11/20/2023

T. C. Ticaret Baknalığı tarafından ilan edilen yarışmaya lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinden öğrenciler başvurabilmektedir. Türkiye Yüzyılında ekonomiye katkı vermek isteyen tüm öğrencilerimi başvuruya davet ediyorum...

Yarışma Hakkında Ayrıntılı Bilgi İçin: https://www.ktu.edu.tr/dosyalar/isletme_200bf.pdf

Karabük Üniversitesi "Sosyalfeste" Davet Ediyor! (Etkinlik: 2-3 Mart 2024)
Announcement
11/18/2023

Karabük Üniversitesi, "Sen de Yerini Al" sloganıyla "üniversite", "lise" ve "ortaokul" kategorilerinde düzenlenecek "Sosyalfest" etkinliğiyle toplumsal konularda yenilikçi veya sorun çözme odaklı yaklaşımlar geliştirilmesini amaçlıyor. Bu amaçla; öğrencileri, öğretmenleri, akademisyenleri, kurum ve kuruluşları ve sivil toplum kuruluşlarını etkinliğe davet ediyor. Sosyal Bilimler alanında düzenlenen bu festivalin "üniversite" kategorisi için belirlenen yarışma alanları aşağıdaki gibi:

- Türkiye Yüzyılı Vizyonu Sosyal Model Tasarım Yarışması

- Engelsiz Yaşam Sosyal Model Tasarım Yarışması

- Şiddetin Azaltılması Sosyal Model Tasarım Yarışması

- Ekolojik Yaşam Sosyal Model Tasarım Yarışması

- İktisadi Kalkınma Sosyal Model Tasarım Yarışması

Ayrıntılı Bilgi İçin: https://www.sosyalfest.org 

ÖSYM tarafından 2024 Yılında yapılacak KPSS, ALES, YDS takvimi açıklandı! Sınavlara Girmeyi Düşünen Öğrencilerimizin Dikkatine!
Announcement
11/7/2023

ÖSYM Sınav Takvimi için: chrome-extension://efaidnbmnnnibpcajpcglclefindmkaj/https://dokuman.osym.gov.tr/pdfdokuman/2023/GENEL/stakvim_d06112023.pdf 

ÖSYM'nin takvimde güncelleme yapabileceği unutulmamalıdır. Dolayısıyla sınav takviminin güncel versiyonu için https://www.osym.gov.tr/ adresi takip edilmelidir. 

TÜBİTAK 2209-A Öğrenci Projesi Yazmak İsteyen Öğrencilerin Dikkatine! Proje Yazma Eğitimine Ücretsiz Erişebilirsiniz!
Announcement
11/6/2023

Araştırma Yöntemleri Eğitim ve Uygulama Merkezi (AYEUM), TÜBİTAK 2209-A Üniversite Öğrencileri İçin Araştırma Projesi Yazma eğitimlerini erişime açtı. 

Eğitimlere ve ayrıntılı bilgiye ulaşmak için: https://www.ktu.edu.tr/isletme/haber/tubitak-2209-a-universite-ogrencileri-icin-arastirma-projesini-yazmak-artik-cok-kolay 
 

İşletme Bölümü Öğretim Üyelerinin Danışmanlık Gün ve Saatleri İlan edildi.
Announcement
10/12/2023

Her öğretim üyelerimizin öğrenci danışmanlığı çerçevesinde belirlediği görüşme gün ve saatleri İşletme Bölümü web sayfasında ilan edildi. 

https://www.ktu.edu.tr/isletme/ogretimuyesigorusmegunvesaatleri 

Bölüm Kariyer Temsilcisiyle Görüşme Talebi Oluşturma
Announcement
10/3/2023

Merhaba arkadaşlar,

2023 yılı güz dönemi itibariyle bölümümüzün Kariyer Temsilcisi olarak atanmış bulunmaktayım. Yetenek Kapına kaydolup sistem üzerinden randevu talebi oluşturabilir, kariyer yönetiminize ilişkin sorularınızı yüz yüze ya da çevrimiçi görüşme alternatifleriyle bana iletebilirsiniz.

2023-2024 eğitim öğretim döneminin hepiniz için sağlıklı, huzurlu ve başarılı bir şekilde tamamlanmasını diliyorum.

Sevgiler.

Yetenek Kapısına kaydolmak için: https://www.yetenekkapisi.org/ 

"NEETs are Accessing to Market (Ne Eğitimde Ne İstihdamda Olan Gençler Pazara Erişiyor)" Projesi
Announcement
9/15/2023

Karadeniz Teknik Üniversitesi ortaklığında ve Trabzon Ticaret Borsası yürütücülüğünde, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Daire Başkanlığı tarafından fonlanan “Ne Eğitimde Ne İstihdamda Olan Gençlere Yönelik İşgücü Piyasası Destek Programı”na sunulan “NEETs are Accessing to Market” Projesi ne eğitimde ne de istihdamda olan gençlerin kariyer yollarında daha bilinçli adımlar atabilmeleri için fırsatlar sunuyor...

15-29 yaş arasında ve ne istihdam edilmiş olan ne de eğitimi devam eden 60 NEET kursiyerine eğitimler verilecek olup katılacakları her eğitim günü için kursiyerlere günlük 10€ harcırah ödenecektir.

Ayrıntılı bilgi almak ve başvuru yapmak için: 

https://www.tb.org.tr/tr/ 

https://www.tb.org.tr/arama/neets 


Education Curriculum Aiming to Gain Digitalization Skills for Entrepreneurs
Announcement
11/1/2022