Genel Bilgiler

Biyografi

Abdülkadir Pehlivan, 1983 yılında Trabzon ilinin Akçaabat ilçesinde doğdu. 2001 yılında Trabzon Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden derece ile mezun oldu. Aynı yıl başladığı Karadeniz Teknik Üniversitesi İİBF İşletme Bölümü lisans eğitimini 2005 yılının Haziran ayında derece ile tamamladı.

2005 yılının Eylül ayında Karadeniz Teknik Üniversitesi – Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Anabilim Dalı’nda doktora eğitimine başladı ve aynı yılın Kasım ayında Araştırma Görevlisi kadrosuna atandı. 2009 yılında Atatürk Üniversitesi – Sosyal Bilimler Enstitüsü – İşletme Anabilim Dalı – Muhasebe ve Finansman Bilim Dalı’na yatay geçiş yaptı. “Adli Muhasebe Eğitimi ve Türkiye’de Adli Muhasebe Eğitiminin Geliştirilmesine Yönelik Bir Araştırma” adlı doktora tezini 2010 yılında tamamlayarak Dr. unvanını aldı. Ocak - Kasım 2010 tarihleri arasında Trabzon Meslek Yüksek Okulu – Muhasebe ve Vergi Programı’nda Öğretim Görevlisi olarak çalıştı. 26 Kasım 2010 tarihinde KTÜ – İİBF – İşletme Bölümü’ne Yardımcı Doçent olarak atandı.

22 Eylül 2014 tarihinde Doçent unvanını aldı ve aynı yıl içinde Doçent kadrosuna atandı. PEHLİVAN; evli ve dört çocuk babası olup, Arapça ve İngilizce bilmektedir.

Kurum Bilgileri

Birim
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
Bölüm
İşletme
Ana Bilim Dalı
Muhasebe ve Finansman

İletişim

E-posta
apehlivan@ktu.edu.tr
Web Sayfası
https://avesis.ktu.edu.tr//apehlivan
İş Telefonu
+90 462 377 8764
Ofis
KTÜ İİBF Ek Bina No:408
Posta Adresi
Karadeniz Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü 61080 Ortahisar / TRABZON