Genel Bilgiler

Biyografi

1972 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Trabzon Meslek Yüksek Okulu Turizm ve Otelcilik Programından mezun oldu. Takip eden bir sene boyunca bu sektörde hizmet verdi. 1993 yılında özel yetenek sınavını kazanarak başladığı K.T.Ü. Mühendislik Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık Bölümünden 1997 yılında bölümde ikincilik, fakültede ikincilik ve üniversite genelinde üçüncülük dereceleri ile mezun oldu. 1998 yılında K.T.Ü. Fen Bilimleri Enstitüsü kadrosuna Mimarlık Bölümünde Araştırma görevlisi olarak atandı.

2001 yılında, “Yüzey Kaplama Malzemelerinin İç Mekan Algısına Anlamsal Boyutta Etkisi Üzerine Deneysel Bir Çalışma” adlı Yüksek Lisans çalışmasını tamamlayarak, K.T.Ü. Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü Yüksek Lisans programından mezun oldu. Aynı yıl K.T.Ü. Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü Doktora programını kazandı.

2005 yılında “İç Mekan Yüzeylerinden Duvarlarda Grafik Tasarım: Yararsal ve Dizimsel Açıdan Bir Analiz Çalışması” adlı Doktora çalışmasını tamamlayarak, K.T.Ü. Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü Doktora programından mezun oldu. Aynı yıl K.T.Ü. Mimarlık Fakültesine Araştırma Görevlisi kadrosunda Öğretim Görevlisi olarak atandı. 2008 yılında  K.T.Ü. Mimarlık Fakültesine Yardımcı Doçent olarak atandı. 2014 yılında ise Doçent unvanını alarak aynı fakültede Doçentlik kadrosuna atandı.

Bölüm içinde araştırma ve uygulama projelerinde, tüm bölüm etkinliklerinde ve bölüm komisyonlarının birçoğunda görev aldı. Ayrıca, İç Mimarlık Anabilim dalındaki birçok derste yürütücü olarak görev aldı. Bununla beraber, yurt içi ve yurt dışı bilimsel etkinliklere “makale, bildiri, seminer..vb.” ile katıldı.

Halen K.T.Ü. Mimarlık Fakültesi kadrosunda Öğretim Üyesi olarak çalışmakta ve İç Mimarlık Bölümü Bölüm Başkanlığı görevini sürdürmektedir.

Kurum Bilgileri

Birim
Mimarlık Fakültesi
Bölüm
İç Mimarlık
Ana Bilim Dalı
İç Mimarlık Anasanatdalı

İletişim

E-posta
aydintan@ktu.edu.tr
Web Sayfası
https://avesis.ktu.edu.tr//aydintan
İş Telefonu
+90 462 377 1678
İş Telefonu
+90 462 377 1638
Fax Telefonu
+90 462 325 5588
Ofis
Mimarlık Binası-3045
Posta Adresi
Karadeniz Teknik Üniversitesi, Kanuni Kampusu, Mimarlık Fakültesi, İç Mimarlık Bölüm Başkanlığı